Papp Csilla

Yule - téli napforduló - December 21.

Yule - téli napforduló - December 21.
Yule - téli napforduló - December 21.
☀️TÉLI NAPFORDULÓ - YULE - KARACSUN
???? A téli napforduló december 21-ére esik, mikor is a leghosszabb az éjszaka és legrövidebb a nappal. Ezt a természeti eseményt, amikor is a megszülető FÉNY győzedelmeskedik a SÖTÉTSÉG felett ( ami ténylegesen csak december 24-én történik meg, mert innentől rövidülnek az éjszakák, nem véletlenül teszik Jézus születését erre az időpontra ???? ), a legtöbb régi hagyományban megünnepelték, ez volt az ókori Mezopotámiában MARDUK ünnepe, a keltáknál YULE, az ókori Rómában a SATURNALIA, a zsidóknál a HANUKA, a keresztényeknél pedig a KARÁCSONY és Jézus születésének szimbolikájában él tovább. Az ősi magyar hagyományban pedig KARA-CSUN volt a neve ????
???? Az évkörben az ezt megelőző mintegy 6 hetes időszak ( November 1-től, Mindenszentek, SAMHAIN ünnepétől kezdve ) a befelé fordulásról, a belső munkáról szól, ahol átvizsgálva az elmúlt évünket, tudatosan dolgozunk árnyoldalaink integrálásán. A görög katolikusoknál ma is 6 hetes az adventi időszak, és maga az Advent szó a latin adventus-ból származik, ami "megérkezés"-t jelent. Megérkezést ön-MAG-unkhoz, a bennünk élő FÉNY-hez. Erről kellene, hogy szóljon ez az időszak, ehelyett a mai világban sajnos sokan a fordítottját élik, rohannak ajándékért, rohannak az üzleti tervek teljesítéséért, rohannak csak úgy, mert mások is rohannak.
???? Az ősi hagyományokban a külső-belső FÉNY megszületését támogatandó tüzet gyújtottak az emberek ( az adventi gyertyagyújtás is ennek egy formája ) - mely rituális teremtő cselekedetként szimbolizálja és segíti magát a folyamatot - melybe jelképesen beledobták és elégették az év terheit, és természetesen füstöltek is, akár csak az ezt követő 12 mágikus éjszakán. A kereszténység előtti időkben tehát a 12 mágikus éjszaka a téli napfordulóval kezdődött, ami a holdév vége, és a szoláris év végével ért véget, később ez tevődött át a Karácsony és a Vízkereszt közötti időszakra.
???? A Téli Napforduló erőteljes energetikai hatását természetes füstölőanyagokkal is tudjuk támogatni. A teljesség igénye nélkül ????
o TÖMJÉN - "Szellem megtestesülése az anyagban" , a legszentebb TŰZ minőség, különösen a világos tömjének, mint például az omani AL-HOJARI, vagy a nigériai HARRABI
o COPAL BLANCO - hasonló minőséggel, mint a HOJARI tömjén
o FEHÉR DAMMAR - „A Fényhozó” gyanta
o FENYŐGYANTA - „Továbbadom a Fényt” - energiájával, amit hétköznapokban a légzéshez és a tüdőhöz kapcsolunk, ami az Élet alapköve, segíti, hogy erőnkbe állva ( napfonatcsakra ) haladjunk utunkon
o ORBÁNCFŰ - a „Depressziót űző” - NAP minőségével garantáltan kihoz a téli depresszóból, a letargikus állapotból, hogy lássuk végre a Fényt az alagút végén
o ROZMARING - „Beleállok és megteszem!” – ehhez a hozzáálláshoz szükséges mentális erőt közvetíti a rozmaring, melyet úgy is jellemeznek mint a cserje, aki fa akar lenni. Tűz elemével erősíti szellemi akaraterőnket, hogy merjünk cselekedni, továbblépni
o ANGELIKAGYÖKÉR - Az „Én erő” – melyet mozgósít, felsőbb szinten erősíti egészséges önbizalmunkat, növeli spirituális erőnket, miközben erőteljes védelmező hatására is számíthatunk
o FEHÉR ZSÁLYA - „A lényegre és a lényegesre tekintek!” - segítségével tisztábban láthatunk, ráláthatunk évünk, életünk, szituációk esszenciájára, mellyel közelebb juthatunk önmagunkhoz, a megoldáshoz, vagy az AHA élményhez
o BORÓKABOGYÓ „Nyugalom és bizalom” – erősíti figyelmünket és bátorságunkat, mindezt tűz minőségű élénkítő és aktiváló energiákkal támogatja. Tisztító és védelmező hatása is áldásos az év összegzésekor.
☀️ Kész füstölő keverékeket is választhatunk, mint például a dupla tűz minőséget közvetítő " A TŰZ ÓCEÁNJA" - Palo Santo Al-Hojari keveréket, vagy a központosító, erőteljes arany minőséget közvetítő "ÉG ÉS FÖLD" keveréket, vagy az ÉVKÖR keverékek közül a megújult receptúrájú YULE - TÉLI NAPFORDULÓ-t.
☀️Áldott adventi készülődést és FÉNNYEL teli téli napfordulót ????

Kapcsolódó termékek

További tudástár bejegyzéseink

Beltane, Életfa ünnep - Május 1.

Az ÉLETFA ÜNNEP vagy BELTANE a régi hagyományokban a virágba borulás, a megnyilvánult őserő, a teljes pompájában megcsodálható tavasz ünnepe. Az ősi táltos szokások szerint ilyenkor májusfát állítanak ( általában nyírfából, ami maga is az újrakezdés közvetítője ), vagy egy ennek megfelelő fát választanak, ami egyben az Élet fájának szimbóluma is. Nagyon fontos szimbóluma ez ennek az ünnepnek mivel az egyesülést, az EGYSÉGET, a termékenységet, az áradó bőség áldását nemcsak szimbolizálja és hordozza, hanem a mi számunkra fizikálisan is megnyilvánítja. Nagy az ereje ilyenkor a természeti helyeknek, hiszen életerő, kiáradó életöröm lüktet mindenhol. Az ősiségben Isteni eredete van ennek a kitörő életerőnek és örömnek, és nem bűn, hanem Isten adta joga az embernek élvezni, használni és megélni.

A következő kérdéseken érdemes most elgondolkodni:

  • Mit értek bőség alatt ? Életem melyik területén van jelen ? Hol lehetne több ?

  • Kényeztetem-a magam eléggé ?

  • Életem melyik területén építettem magamnak korlátokat, hogy védekezve ( és nem kiáradó módon ) a komfortzónámon belül maradjak ?

  • Hol és hogyan tudnék ezen túllépni ?

  • Életem melyik területén vagyok szenvedélyes, és honnan hiányzik ez a belső tűz ?

  • Mennyire tudom megmutatni a világnak a lelkem sokszínűségét ?

  • Mennyire szabadon és önfeledten tudom megélni a szexualitásomat ?

Nemcsak ehhez a naphoz, hanem az egész májusi időszakhoz a szenvedélyes, érzéki, életerőt és életörömöt támogató füstölőanyagok kapcsolódnak: az opoponax, a benzoe, a sztórax, a labdanum, az íriszgyökér, a vörös szantálfa, az ambretta, a fahéjvirág, a narancsvirág, a pacsuli, a rozmaring, a rózsaszirom.

Az ünnephez tartozó speciális keveréket megtalálod az írás alatt.

Lammas - Bőség ünnepe - Augusztus 1.

A nyári napforduló és az őszi napéjegyenlőség között félúton találjuk az augusztus 1-re eső BŐSÉG ÜNNEP-et, melyet a kelták LUGNASAD-nak hívtak, ami nagyjából azt jelenti, hogy ('A FÉNY ESKÜVŐJE'). Ezen a napon a betakarított termést ünnepelték, a megtermett gabonákat, gyümölcsöket, zöldséget, mindent, amit a föld adott, és azt a munkát is, mellyel megtermelték. Ez a bőség, a túláradó energiák ünnepe, hiszen ezt az időszakot még az oroszlán és azon keresztül a NAP uralja.

Az ünnep másik oldala viszont az elmúlás, hiszen ahhoz, hogy betakarítsuk a gabonát, amely a túlélésünket biztosítja, azt le is kell vágni, tehát a növényt "megöljük", hogy mi élhessünk. Így szimbolizálja az ünnep, hogy nincs élet halál nélkül. Figyelmeztet arra, hogy meg kell találnunk azt a helyes időpontot, amikor az általunk elvetett magokból kikelt termést learathatjuk, és a folyamat során kiválogatjuk azt, amire szükségünk van ( élelem, vetőmag ), a többitől pedig búcsút veszünk ( ez már a SZŰZ minősége ).

Ezáltal egyben a számvetés időszaka is: mit vetettünk és mit arattunk, mit kell elhagynunk, elengednünk, mit kell továbbvinnünk.

Az intenzív nap és tűz energiák segítenek abban, hogy nemet mondjunk mindarra, ami nem szolgál már bennünket, vagy határokat húzzunk, valamint letisztult döntéseket hozzunk.

A következő kérdéseken érdemes elgondolkodni:

  • minek van itt az ideje az életemben, hogy learassam, betakarítsam, amiért eddig megdolgoztam ?
  • hová szeretnék több fényt és szellősséget/könnyűséget vinni az életembe ?
  • milyen régi dolgoktól/mintáktól kell megválnom ?
  • mit kell ahhoz befejeznem, hogy valami újat kezdhessek el ?
  • mit jelent számomra a bőség, a beteljesedés és az öröm ?

A BŐSÉG ÜNNEPHEZ jól illenek a következő füstölőszerek: Maydi tömjén, aranykopál, borostyán, tonkabab, labdanum, édeskömény, pacsuli, fehér szantálfa, rozmaring.
Kész keverékként is elérhető már ez a minőség, de jó választás lehet még a SIKER, a HÁLA, A TŰZ és FÖLD elem valamint a FÖLDANYA.

Litha - nyári napforduló - Június 21.

Évkörünk egyik legkiemelkedőbb ünnepe, és egyben a csillagászati nyár kezdete június 20-ára vagy 21-re esik. Ekkor éri el a Nap az égi egyenlítőtől való legnagyobb távolságát, s az évnek ezen a napján a leghosszabb a nappal és a legrövidebb az éjszaka. A magyar népi szokások szerint már korábban is fontos ünnep volt, de a kereszténység felvétele óta Szent Iván napjához ( éjjeléhez, és egyben Keresztelő Szent János születésnapjához - június 24) kötik a nyári napfordulót, és akkor ünnepelnek.

A régi hagyományokban ( így a magyarban is ) ez a FÉNY teljességének ünnepe, ahol a lélek szakralitása megerősödik, és közelebb kerül a Teremtőhöz.
Hiszen ilyenkor a kiáradó FÉNY a legnagyobb pompájában ragyog, lehetőséget adva ezáltal arra, hogy rálássunk árnyoldalainkra, bevilágít belső világunk legeldugottabb zugaiba, ahol ha hajlandóak vagyunk ránézni énünk "sötét" részeire, egyben lehetőséget is kapunk azok integrációjára is, ami nem más mint a szeretettel önMAGunkba ölelés.
Ezt a transzformációt mindig is a TŰZ elemmel támogatták régen, és hála istennek manapság is egyre többen ünnepelnek különféle tűzszertartásokkal, tűzön járással, és tűzhöz kapcsolódó egyéb mágikus népszokásokkal, rituálékkal.

De ha másra nem jut időd, akkor elég egy gyertya és egy rövid fókusz ( esetleg meditáció ), hogy ráhangolódj ennek az ünnepnek az energiáira.


Füstölőanyagok közül érdemes a NAP minőségűeket segítségül hívni: tömjén, masztix, aranykopál, palo santo, orbáncfű, körömvirág, napraforgóvirág, de létezik kifejezetten nyári napfordulós keverék is.

Hozzászólások