Papp Csilla

Samhain - Ősök napja, November 1.

Samhain - Ősök napja, November 1.
Samhain - Ősök napja, November 1.

Az évkör október 31-november 1-re eső ünnepét is sokféleképpen hívják a különböző hagyományokban ( Mindenszentek - kereszténység, Küszöb ünnep, Ősök napja - magyar hagyományok, Samhain - kelta tradíció ), ami viszont közös mindegyikben, az az ősökről való megemlékezés, a tiszteletadás, a szellemvilággal való kapcsolat, a halállal és ezáltal saját múlandóságunkkal való szembesülés.

Ilyenkor a következő kérdéseken érdemes elgondolkodnunk:

  1. Mit jelent számomra a halál ?
  2. Miben támogathatnak engem az őseim, mire lehetek büszke, mi az, amit érdemes
    továbbvinnem ?
  3. Ki az az ősök közül, akivel még meg kell békélnem ? Kinek és mit kell ahhoz megbocsátanom,
    hogy szabad lehessek ?
  4. Melyek a legsötétebb és legnegatívabb érzéseim, és hogyan tudom őket integrálni az életembe
    ?
  5. Melyek azok a régi terhek, amelyeket el kell engednem a továbblépéshez ?
  6. Minek kell bennem meghalnia ahhoz, hogy helyet teremtsen az újnak ?

Természetesen ezt a folyamatot is tudjuk segíteni füstöléssel, pl. a következő füstölőanyagokkal: fenyőgyanta, angelikagyökér, tuja, fagyöngy, levendula, nyírfakéreg, fűzfakéreg, fehérüröm, bodzalevél, vagy akár a copal negro önmagában. Ha pedig előre elkészített keveréket szeretnénk füstölni, akkor jó választás lehet az ELENGEDÉS, a HÁLA, vagy a MEGTISZTULÁS.

Kapcsolódó termékek

További tudástár bejegyzéseink

Mabon - őszi napéjegyenlőség - Szeptember 21.

♎️ ŐSZI NAPÉJEGYENLŐSÉG - MABON ♎️
♎️ Az őszi napéjegyenlőség idén szeptember 22-re esik, és vele együtt beköszönt a meteorológiai ősz, valamint belépünk a Mérleg havába. Ez az Évkör 6. ünnepe, mikor egy rövid időre ismét egyenlőek a nappalok és az éjszakák, a természet erői harmóniában kiegyenlítődnek.
♎️ Őseinknél ez az aratás, a betakarítás és szüret ideje volt, mikor is hálát adtak a rengeteg élelemért, melyet a Földtől kaptak, és elkezdtek fölkészülni a sötét, hideg téli időszakra.
♎️ Az ünneplések a napéjegyenlőség napján kezdődtek és rendszerint az azt követő teliholdig tartottak. Táncoltak, ünnepeltek, terményáldozatot mutattak be, ehhez köthető a nálunk az utóbbi időben ismét népszerű Szent Mihály napi ünnepség is.
♎️ A Mérleg hava kiegyenlítődést és harmóniát hoz, feltéve, ha követve a természet ritmusát rendet rakunk magunkban és magunk körül.
♎️ Érdemes ilyenkor a következő kérdéseken elgondolkodni:
???? Miért lehetek hálás az életemben ?
⚖️ Életem melyik területén vagyok ( vagy sem ) egyensúlyban ? Ahol nem, azt hogyan tudnám megváltoztatni ?
⚖️ Egyensúlyban van-e az életemben az adás és az elfogadás ?
⚖️ Mey életterületen, szituációban vagy emberrel kapcsolat nincs egyensúlyban az adás és az elfogadás ?
???? Mi történt velem az elmúlt évben ? Milyen tanulságokat vontam le belőle ?
???? Hogyan tudok fölkészülni az előttem álló hideg és sötét hónapokra ? Honnan és miből tudok energiát ( fizikait-lelkit-szellemit ) gyűjteni ?
????Milyen dolgokat ( embereket ? ) tudok elengedni, melyek nem segítik az életem ?
???? Melyek azok, amik erősítenek engem ?
???? Az őszhöz társított füstölőanyagok melegséget, örömet sugároznak, biztonságot adnak és kiegyensúlyoznak, hogy energiájukban megpihenve felkészülhessünk az előttünk álló télre.
???? Ilyen anyagok pl. benzoe, mirha / opoponax, mandulafagyanta, fenyőgyanta, sztórax, tömjén, fehér szantálfa, aloéfa, tölgyfakéreg, rózsa, örvénygyökér.
????Ha nem szeretnél bajlódni a keveréssel, bátran tegyed fel az HÁLA, az EGYENSÚLY, MENNYEI BÉKE vagy a HARMÓNIA füstölésre kész füstölőkeverékek egyikét.
????A kifejezetten ehhez az évkörünnephez készült füstölőkeveréket pedig itt találod:
???? Ha inkább a füstölőpálcikát részesíted előnyben, akkor ideális választás lehet Nepali Garden BUDDHA ÁLDÁSA (bio) , bármelyik ( indiai vagy japán típusú ) SZANTÁLFA vagy ALOÉFA pálcika, az AROMANDISE Herbosense szériájából a fahéj-méz-édeskömény vagy az indiai citromfű - benzoe
????Az indiai pálcikák kedvelőinek pedig a Fiore d'Oriente Mysore fehér szantálfa, sztórax, vanília pálcikáit ajánljuk.

Litha - nyári napforduló - Június 21.

Évkörünk egyik legkiemelkedőbb ünnepe, és egyben a csillagászati nyár kezdete június 20-ára vagy 21-re esik. Ekkor éri el a Nap az égi egyenlítőtől való legnagyobb távolságát, s az évnek ezen a napján a leghosszabb a nappal és a legrövidebb az éjszaka. A magyar népi szokások szerint már korábban is fontos ünnep volt, de a kereszténység felvétele óta Szent Iván napjához ( éjjeléhez, és egyben Keresztelő Szent János születésnapjához - június 24) kötik a nyári napfordulót, és akkor ünnepelnek.

A régi hagyományokban ( így a magyarban is ) ez a FÉNY teljességének ünnepe, ahol a lélek szakralitása megerősödik, és közelebb kerül a Teremtőhöz.
Hiszen ilyenkor a kiáradó FÉNY a legnagyobb pompájában ragyog, lehetőséget adva ezáltal arra, hogy rálássunk árnyoldalainkra, bevilágít belső világunk legeldugottabb zugaiba, ahol ha hajlandóak vagyunk ránézni énünk "sötét" részeire, egyben lehetőséget is kapunk azok integrációjára is, ami nem más mint a szeretettel önMAGunkba ölelés.
Ezt a transzformációt mindig is a TŰZ elemmel támogatták régen, és hála istennek manapság is egyre többen ünnepelnek különféle tűzszertartásokkal, tűzön járással, és tűzhöz kapcsolódó egyéb mágikus népszokásokkal, rituálékkal.

De ha másra nem jut időd, akkor elég egy gyertya és egy rövid fókusz ( esetleg meditáció ), hogy ráhangolódj ennek az ünnepnek az energiáira.


Füstölőanyagok közül érdemes a NAP minőségűeket segítségül hívni: tömjén, masztix, aranykopál, palo santo, orbáncfű, körömvirág, napraforgóvirág, de létezik kifejezetten nyári napfordulós keverék is.

Beltane, Életfa ünnep - Május 1.

Az ÉLETFA ÜNNEP vagy BELTANE a régi hagyományokban a virágba borulás, a megnyilvánult őserő, a teljes pompájában megcsodálható tavasz ünnepe. Az ősi táltos szokások szerint ilyenkor májusfát állítanak ( általában nyírfából, ami maga is az újrakezdés közvetítője ), vagy egy ennek megfelelő fát választanak, ami egyben az Élet fájának szimbóluma is. Nagyon fontos szimbóluma ez ennek az ünnepnek mivel az egyesülést, az EGYSÉGET, a termékenységet, az áradó bőség áldását nemcsak szimbolizálja és hordozza, hanem a mi számunkra fizikálisan is megnyilvánítja. Nagy az ereje ilyenkor a természeti helyeknek, hiszen életerő, kiáradó életöröm lüktet mindenhol. Az ősiségben Isteni eredete van ennek a kitörő életerőnek és örömnek, és nem bűn, hanem Isten adta joga az embernek élvezni, használni és megélni.

A következő kérdéseken érdemes most elgondolkodni:

  • Mit értek bőség alatt ? Életem melyik területén van jelen ? Hol lehetne több ?

  • Kényeztetem-a magam eléggé ?

  • Életem melyik területén építettem magamnak korlátokat, hogy védekezve ( és nem kiáradó módon ) a komfortzónámon belül maradjak ?

  • Hol és hogyan tudnék ezen túllépni ?

  • Életem melyik területén vagyok szenvedélyes, és honnan hiányzik ez a belső tűz ?

  • Mennyire tudom megmutatni a világnak a lelkem sokszínűségét ?

  • Mennyire szabadon és önfeledten tudom megélni a szexualitásomat ?

Nemcsak ehhez a naphoz, hanem az egész májusi időszakhoz a szenvedélyes, érzéki, életerőt és életörömöt támogató füstölőanyagok kapcsolódnak: az opoponax, a benzoe, a sztórax, a labdanum, az íriszgyökér, a vörös szantálfa, az ambretta, a fahéjvirág, a narancsvirág, a pacsuli, a rozmaring, a rózsaszirom.

Az ünnephez tartozó speciális keveréket megtalálod az írás alatt.

Hozzászólások