Ingyenes szállítás
30.000 Ft felett belföldön
csomagpontra
7 CSAKRA & ÉLET VIRÁGA
Füstölőrácsos edény
szürke zsírkő edény
oldalán csakra színei szerinti díszítéssel
ÉLET VIRÁGA mintával faragott fedéllel
magassága: 9,5cm, Ø 8,5cm
Szürke színű zsírkőből készült, egyenes falú rácsos füstölő / gyanta égető edény, oldalán a csakrák színeivel megegyező díszcsíkokkal.
Különlegessége, hogy a rácsra egy gyönyörűen faragott fedő helyezhető, mely az ÉLET VIRÁGA szimbólumot ábrázolja.
Kiválóan alkalmas növényi füstölőanyagok - gyanták ( pl. tömjén, mirha, kopál ), növényi szárítmányok - gyógynövények ( pl. fehér zsálya levelek, vágott palo santo ) és természetes füstölőkeverékek kíméletes égetéséhez / füstöléséhez.
Füstölő edény információk:
Magassága: 9,5 cm
Test átmérője: 8,5 cm
Rács átmérője: 6,5 cm ( pótrács a kelr212 cikkszámon érhető el)
Anyaga: zsírkő
Ehhez az edényhez a 4 órás mécses használatát javasoljuk.
(Nem javasoljuk a sztearin, méhviasz, ghí vagy szója mécsest, túl erős a lángjuk!)
Használati javaslat:
- Helyezze biztonságos helyre ( kerülje a gyúlékony felületek melletti használatot pl. függöny, szalag stb) a rácsos füstölő edényt egy hőálló alátétre.
- Gyújtsa meg a teamécsest és tegye az füstölőedény talprészére, a rács alá.
- Tegyen 1-2 adagolókanálnyi füstölő anyagot a rácsra, és pár perc elteltével már élvezheti is a természetes füstölők aromás füstjét és áldásos hatását.
- Ha a füstölőszer elszenesedett a rácson, oltsa el a mécsest.
- Ha kihűlt a rács, akkor egy kis kefével távolítsa el a rácsról az elszenesedett füstölő anyagot.
- Ha a füstölőrácsot nagyon eltömíti a beleragadt gyanta, fogja meg egy csipesszel és egy karamellizáló gázpisztollyal égesse ki. Ezt lehetőleg a szabadban csinálja.
- Tipp: a megfolyós gyanták füstöléséhez helyezze a fémlapkát a rács közepére ( fémlapkát itt találja: kelr152 ) vagy a rács helyett használjon füstölőlapkát ( a füstölőlapkát kelr127 itt találja), amely megakadályozza a gyanta átfolyását illetve a rácsba égését.
A füstölőrács tisztításához, rendszeres karbantartásához ajánlott egy tisztító fémkefe beszerzése is! (melyet a kelr 046-os cikkszámon, vagy ezen a linken is elérhet)
Füstölőrács tisztítása - videó:
Biztonsági előírások:
Csak szellőztethető helyen használjon füstölőt. Soha ne fogja meg szabadkézzel a felmelegedett füstölőedényt vagy a forró füstölőrácsot. Minden esetben használjon hőálló alátétet az esetleges szennyeződések felfogására és a felület megóvása érdekében. Hőre fokozottan érzékeny felületeken( pl. lakkozott bútor) nem javasoljuk a gyanta égető használatát. Nyílt lángot vagy izzó füstölőt soha ne hagyjon őrizetlenül! Ha a szobában gyermek vagy háziállat is tartózkodik fokozza a baleset kialakulásának kockázatát, kérjük ilyenkor fokozottan ügyeljen a füstölő égetőre!
Kapcsolódó blogbejegyzések
Afrodiziáló növények a szerelem ünnepére
A görög szigetek partjaihoz közel vadul tajtékzik a víz, egy kagyló emelkedik ki. Benne a gyönyörű Aphrodité bukkan elő, lenyűgöző szépségével. A görög mitológia istennője a szerelem és szépség attribútumait képviseli. Aphrodité neve összecseng a földi szerelemmel, az érzéki örömökkel, az életörömmel és szexualitással. Aphrodité nevéből vezethető le az afrodiziákum szó is, mellyel olyan növényeket és anyagokat minősítenek, melyek a tapasztalatok szerint élénkítik a nemi vágyat, kitágítják az érzékelést, hogy minél teljesebben élhessük meg a földi örömöket és a földi lét érzékszervi tapasztalásait.
Az afrodiziáló hatású növények stimulálják az érzékeket, bizonyos mértékig kitágítják az érzékelést, így megnyitva Lényünket a szexualitás és az érzékiség mélyebb szintjei, egy teljesebb megtapasztalás felé ( nemcsak szexuális értelemben ). A vágyfokozó hatású növények füstölésekor felszabaduló feromonok stimulálják az agyi idegpályákat, mely beindíthatja a vágyak élénkítését. A füstölés révén felszabaduló illatok hatását aromás, balzsamos olajok használatával tovább lehet fokozni, mely még jobban hat a fizikai szinten. A krétai nők rutinjához tartozott például, hogy a balzsamos szuhar cserjéjének gyantájával, a labdanummal átfüstölték egész testüket, hajukat, viseletüket, majd fedetlen dekoltázsukat labdanum olajjal készült balzsammal kenték be. Érdekes, hogy nem hagyatkoztak kizárólagosan a parfümök csábító illatára. Mit tudhattak, ami mára szinte kiveszett a női lét titkos eszköztárából?
A régi tradíciókból felmaradt írásos emlékek tanúsága szerint az akkoriban vágyfokozás céljából használt növények java része ma már kereskedelmi forgalomban nem kapható vagy fogyasztása nem ajánlott, a fentebb említett tudattágító és intenzív érzékelést fokozó hatásuk miatt, ilyen például a koka cserje levele, a mákból kinyert ópium, a kannabisz, hasis, varázsgomba, nadragulya, csattanómaszlag, légyölő galóca.
Mi az, amit füstölhetünk napjainkban, ami tudatmódosító hatás nélkül is felkorbácsolhatja érzékeinket?
Édesebb, fűszeres aromájú, élénkítő, afrodiziáló hatású gyantákat mint az opoponax, mirha, benzoe és a labdanum. Édeskés-aromás illatú frissítő, aktivizáló, áthangoló tulajdonságú növényeket, mint a guajakfa, damiana, koriander, kakaóbabhéj. A potenciafaként ismert Muira Puama-t. A termékenységgel és női minőségekkel összerezdülő finom virágokat, mint a rózsaszirom és jázminvirág. A klasszikusnak számító pacsulit, pézsmát helyettesítő ambrettát, oudh-ot, vagyis aloéfát.
Az indiai hagyományok nyomán a szantálfa is füstölhető afrodiziáló hatása miatt. Ugyan Európában és Nyugaton leginkább meditáció támogatására füstölik. Az autentikus jógának a Tantrikus tanok is részét képezték, melynek része a meditatív állapotban végzett gyakorlás. Így támogatva az eredeti tantrikus tanokban szereplő végső állapot elérését.
Szerelmi témájú, vágyfokozó, élénkítő kész füstölő keverékek közül is válogathatunk: Sába királynője, Szívnyitó, Érzéki ámbra, Vanília álom, Ambrózia, Rózsatömjén, Gyengédség, 1001 éjszaka -Seherezádé titka, Aphrodité - Szépség & Szerelem, Rózsasziromtömjén.
A növények vágygerjesztő hatását egy nepáli mítosz is megőrizte. A világot létrehozó, pusztító Shíva a világ tetején, a Himalája csúcsai között élt feleségével, Parvati-val. Shíva előszeretettel barangolta a tájat, és idejét nimfák és más istennők társaságában mulatta felesége legnagyobb bánatára. Így Parvati olyan szert keresett, mellyel Shivát otthonában tudhatja. Kutatásának eredményeként bukkant rá a kenderre, melynek virágos növényét választotta. Mikor Shíva legközelebb hazatért kalandjairól, Parvati átadja kedvesének a kenderből készült bongot, hogy füstölje el. A belélegzett füst fékezhetetlen vágyat gerjesztett Shívában, szent extázisban egyesült Parvati-val, a Paradicsom kapui nyíltak meg előtte. Szent rítusukat ezután is mérhetetlen örömmel gyakorolták az idők végezetéig.
Középen maradni a növények támogatásával
A mostani hektikus, embert próbáló és átalakító időszakban különösen fontos, hogy középen tudjunk maradni, és ne a fél-elem teréből cselekedjünk, vagy éppen amiatt blokkoljuk magunkat. Az Élet maga folyamatos mozgásban van, áramlik, hol lassabban, hol gyorsabban, hol inkább kint, máskor pedig bent. Ahhoz, hogy az Élet ritmusára rá tudjunk hangolódni, előbb ön-MAG-unkra kell tudnunk ráhangolódni, kapcsolódni legbelső, hallhatatlan lényünkkel, majd belső / felső bölcsességünkkel, valamint kapcsolódni az életet adó Földanyával.
Ahogy Weöres Sándor írja a Teljesség felében:
”Örömöm sokszorozódjék a te örömödben.
Hiányosságom váljék jósággá benned.
Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél.
Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.
Az igazság nem mondatokban rejlik, hanem a torzítatlan létezésben.
Az öröklét nem az időben rejlik, hanem az összhang állapotában."
Hogy ezt ki hogyan tudja megvalósítani, mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, ami egyikünknél működik, a másiknál nem, mert neki nem arra van szüksége. Sőt még ez a miként is változik időben dinamikusan, ahogy mi magunk is változunk, tehát folyamatos éberségre van szükségünk ebben a tekintetben is.
Az eszköztár és azok kombinációja szinte végtelen számú lehetőséget ad a kezünkbe, legyen szó a különféle meditációs technikákról, jógáról, sportról, zenéről, vagy táncról, és természetesen az ásványok, a színek, a szimbólumok mellett a növények is óriási hozzájárulás tudnak lenni.
Sőt a növények esetében még az is szép feladat, hogy a megfelelő támogató növény éppen hozzánk passzoló formáját is megtaláljuk, hiszen az adott pillanatban ez lehet tea, tinktúra, olajos macerátum, homeopátia, virágesszencia, illóolaj vagy füstölés, vagy akár ezek kombinációja
Mivel nálunk a füstölés a súlypont, ezért az elkövetkezendő posztokban erre hozok tippeket, de ha a bármelyik növénnyel kapcsolatban az az érzésed támad, hogy más formában van rá szükséged, akkor használd úgy, vagy úgy is.
Kapcsolódó tudástárbejegyzések
Mit füstölhetünk? 2. rész - Növényi szárítmányok
A természetes füstölőanyagok másik fajtája és a keverékek egyik összetevője a növényi szárítmányok. Ezek rendszerint olyan növények szárított és aprított részei ( gyökér, szár, levél, virág ), melyek tradícionálisan gyógynövényként és/vagy fűszernövényként is használatosak, ilyen pl. a levendula, zsálya, kakukkfű, citromfű, borókabogyó stb, de füstölünk olyan növényt is, ilyen pl. a tuja, mely belsőleg alkalmazva mérgező lenne, füstölve azonban nem. Bizonyos növényeknek több részét is füstölhetjük, ilyen pl. a borókafa, borókahajtás, borókabogyó, vagy akár a növényi szárítmány mellett a gyantája is ismert füstölőanyag ( fenyőgyanta-fenyőtűlevél, cédrusgyanta-cédrushajtás ).
A növényeket ritkán füstöljük önmagukban, általában valamilyen gyantával keverve kerülnek a faszénre vagy a füstölőrácsra, mely megvédi őket attól, hogy túlságosan megégjenek. Ez alól csak néhány növény kivétel. Ilyen pl. a fehér zsálya, melyet gyakran füstölnek úgy, hogy egy-egy levelet meggyújtanak és hőálló edénybe tesznek, illetve azok a növények ( cédrus, kék zsálya, sivatagi zsálya, marcipán zsálya, hegyi balzsam, tuja stb. ) melyeket a különféle indián és más sámánisztikus hagyományokban ún. kötegben ( smudge ) füstölnek ( ezek lehetnek egyféle vagy többféle növényből ), valamint a Palo Santo, mely a dél-amerikai indiánok szent fája. Ezt a hasított, balzsamos-fűszeres illatú fadarabot hagyományosan meggyújtják, és addig hagyják izzani ( nem kell félni, nem lángol ), ameddig csak szükség van rá.
Füstöléskor a tűz transzformáló energiája által felszabadulnak a növényekből a bennük tárolt szellemi minőségek, melyek erőteljesen hatnak az ember finomenergetikai rendszerére és a bennünket körülvevő környezet morfogenetikus mezejére. S bár a füstölésnek fizikai hatása is van, az előbb említett lelki-szellemi minőség sokkal fontosabb a fizikainál. Ezért különösen fontos, hogy valódi és tiszta alapanyagokat füstöljünk, mert csak azokból tudnak felszabadulni a tiszta információk.
Mit füstölhetünk? 1. rész - Növényi gyanták
A természetes füstölőanyagok egyik fajtája és a keverékek egyik összetevője a növényi gyanta, mint például a tömjén, a mirha, a kopál vagy a fenyőgyanta. Nagyon sok fajtája létezik, csak tömjénből találhatunk vagy 20-30 félét. Mindegyiknek más az illata és természetesen más hatással is van ránk, hiszen más információt közvetít felénk.
Közös tulajdonságuk, hogy egy fa vagy cserje "izzadja" ki magából, hogy a kérgén keletkező véletlen vagy szándékos sérülést begyógyítsa. Ha van kertünk és gyümölcsfánk, akkor azon is láthatunk ilyen gyantacseppeket. A növényi gyantákat évezredek óta használják az emberek, nemcsak füstölésre, hanem belsőleg gyógyításra is( pl. a tömjénnek erőteljes gyulladáscsökkentő hatása van, a sandaraknak görcsoldó, a guggulnak összehúzó és tisztító ), akárcsak a gyógynövényeket. Külsőleg is használták őket pl. krémekbe, balzsamokba, de a bútorkészítésben is régóta segíti a mesteremberek munkáját ( pl. dammar, masztix, sandarak, sárkányvér ).
A legtöbb gyantát magában is füstölhetjük, ekkor érezzük igazán az eredeti, tiszta illatukat, de némelyek nagyon megfolyhatnak ( pl. masztix, benzoe, elemi ), ezért füstölőrácsos edény használata esetén ilyenkor érdemes kicsi alufóliát tenni alájuk, vagy növényi szárítmányokkal együtt füstölni, ilyenkor a növény jótékonyan felissza a gyantát, ami pedig megvédi a növényt a megégéstől. A megfelelően összeállított keverékekben a gyanták és a növények egymás hatását kiegészítik és erősítik, így alkotva szinergiát és létrehozva egy új, magasabb szellemi, energetikai minőséget.